Чи є обов’язковим використання тахографів в Україні? (12.10.2016)

vdo_3

Відповідно до пункту 6.1 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 07.06.2010 № 340 (далі – Положення), автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.

Разом з цим пунктом 6.3 цього Положення передбачено, що водій, що керує транспортним засобом, який не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія (зразок якої міститься у додатку №3 до Положення). Таким чином, для водія законодавством передбачена можливість вибору, зокрема водій може використовувати тахограф або вести контрольну книжку водія.

По-іншому ситуація складається при виконанні міжнародних перевезень вантажів. Це обумовлено тим, що ці відносини регулюються Європейською угодою щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР), до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України «Про приєднання України до Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР)» від 07.09.2005.

Стаття 2 ЄУТР містіть опис сфери її застосування, зокрема в ній зазначено, що дія цієї Угоди поширюється на території кожної Договірної Сторони до всіх міжнародних автомобільних перевезень, які виконуються будь-яким транспортним засобом,  зареєстрованим на території зазначеної вище Договірної Сторони, або на території будь-якої іншої Договірної Сторони.

Відповідно до статті 10 ЄУТР Договірні Сторони приписують встановлення й використання на транспортних засобах, зареєстрованих на їхній території, контрольних пристроїв. Виходячи з норм цієї Угоди робимо висновок, що для перевізників, які мають намір здійснювати міжнародне перевезення вантажів, встановлення контрольних пристроїв (тахографів) є обов’язковим.

Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено стягнення штрафу у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 680 грн. (станом на 01 жовтня 2016 року) за управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів (тахографів) чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами), або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку.

Таким чином перевізники, які здійснюють внутрішнє перевезення вантажів мають право використовувати як тахографи, так і індивідуальну контрольну книжку водія. Однак їх відсутність є підставою для стягнення з автомобільних перевізників адміністративно-господарських штрафів, які накладаються виключно працівниками Укртрансбезпеки у відповідності до статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема за відсутність документів, передбачених законодавством (а наявність контрольної книжки водія за відсутності тахографу є передбаченою в законодавстві).

За відсутності тахографу та індивідуальної контрольної книжки водія працівники Укртрансбезпеки мають право застосувати положення статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Адже за умови відсутності тахографу або індивідуальної контрольної книжки водія навіть у випадку, коли водій не порушував режим праці та відпочинку, довести факт його невинності майже неможливо.

Top